Könyvtárunk 2024. december 23. és 2025. január 1. között zárva tart, 2024. január 2-ától ismét várja olvasóit.

Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január elejéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

Egyetemi örökségünk – Elérhető a könyvtár új naptára

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2022. évi naptára az Eötvös Loránd Tudományegyetem néhány kiemelt tárgyi kulturális örökségét mutatja be, mely méltán számíthat nemcsak az egyetem, hanem a nagyközönség figyelmére is.

Az ELTE birtokában lévő kulturális vagyon feltérképezésére és láthatóvá tételére hosszú távú programot dolgoztunk ki, amely az Egyetemi Könyvtár és Levéltár szakmai irányítása mellett a gyűjtemények őrzőinek együttműködésével valósul meg. A naptár lapjai betekintést nyújtanak az egyetem muzeális gyűjteményeinek és kulturális javainak sokszínűségébe. Naptárunk elektronikus változata itt tölthető le.

A naptár elkészítésében közreműködött Bergmann Krisztina, Bodó Attila, Felkerné Kóthay Klára, Juhász Lajos, Kovács József, Mohay Péter, Molnár Bianka, Papp László, Schlay Georgina, Szente István, Török Júlia Katalin, Vrabély Márk, dr. Szabó Panna, Gedai Csaba, Hegyesi Eszter, Képessy Bence, Kuttner Ádám, Orbán Éva és Acsai János. A reprezentatív falinaptár a Miniszterelnökség fejezetet irányító szerve alatt a Nemzeti Együttműködési Alap, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával jelent meg. Felelős kiadó: Dr. Kiszl Péter.

Az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatási lehetőségeiről honlapunkon, könyv-örökbefogadási programunkról pedig itt talál bővebb információkat!

 Nemzeti Együttműködési Alap, Miniszterelnökség és Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. logója

​ ​​

Illusztráció szerzője, forrása:
ELTE Rektori Kabinet