Külső raktárunk költöztetése miatt az ott tárolt könyvek és doktori disszertációk, valamint a könyvtár teljes raktári folyóirat-állománya előreláthatólag 2025. január végéig nem elérhető. A könyvállományunk nagy része továbbra is kölcsönözhető, valamint friss szakirodalom található a szabadpolcokon. 

Könyvtáros Café

2017. október 25-én került sor a Könyvtáros Café legutóbbi rendezvényére az ELTE ÁJK Kari Könyvtárában. A rendezvényen három kolléga külföldi útja során szerzet tapasztalatait hallgathatták meg a résztvevők.

Az első előadóként Völgyi Viktória, a Romanisztikai Intézet Spanyol Nyelvi és Irodalmi Tanszék Könyvtárának munkatársa számolt be az Universidad de Murcia (Spanyolország) több könyvtárában tett látogatása alkalmával szerzett (http://www.um.es/web/biblioteca/) tapasztalatairól. A Staff Week keretében szerzett élményei közül kiemelte, hogy a könyvtárakban nagy hangsúlyt helyeznek a hallgatói igények kielégítésére (laptop-kölcsönző, tanulószobák, stb.) és hatalmas terek fogadják az olvasókat. Az intézményekben dolgozó kollégák büszkék az általuk épített intézményi adattárra.

Virág Gabriella, az Egyetemi Könyvtár munkatársa az ILIDE (Innovative Library In Digital Era – http://ilideconference.schk.sk) nemzetközi konferencia-részvételéről tartott előadást. A konferencia a digitális megőrzés, a digitális gyűjtemények hozzáférésének és feldolgozásának kérdései. Több éve van lehetősége ezen a konferencián részt venni, így folyamatosan tudja követni, hogy a témában milyen fő tendenciák vannak. Az idei év témái között a repozitóriumok, a kutatási adatok archiválása, a nyílt tudomány, a digitális bölcsészet és a digitális tudomány szerepeltek.

Utolsó beszámolót Garamvölgyi Lászlótól, az Egyetemi Könyvtár munkatársától hallhattuk. A LIBER (Ligue des Bibliothéques Européennes de Recherche – Association of European Research Libraries - http://libereurope.eu/) nemzetközi konferencia idei témáit mutatta be. Az elmúlt évhez hasonlóan továbbra is az egyik fő téma a nyílt hozzáférésű közzétételi platformok voltak, ezen kívül szó esett a kutatási adatok kezeléséről, a digitális bölcsészetről, valamint az egyetemi könyvtárak szerepének bővítésének lehetőségéről.

Az előadások után a résztvevők az elhangzottakkal kapcsolatban felmerülő gondolataikat vitatták meg, így a programról mindenki sok hasznos információt, és új ötleteket vihetett magával.